WooCommerce - Extensions - WooCommerce Bookings - en to vi_VN translation catalogue (149 entries)

en: at
vi_VN: lúc

en: Notes
vi_VN: Ghi chú

en: Start from scratch
vi_VN: Bắt đầu mọi thứ từ đầu

en: Templates
vi_VN: Bản mẫu

en: Next Month
vi_VN: Tháng sau

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
vi_VN: Bạn không có quyền chỉnh sửa.

en: Export
vi_VN: Xuất dữ liệu

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
vi_VN: Cấm không cho phép hủy tuần tự hóa các phiên bản của lớp này.

en: Cloning is forbidden.
vi_VN: Nhân bản bị cấm.

en: Premium Support
vi_VN: Hỗ trợ cao cấp

en: Docs
vi_VN: Tài liệu

en: View Documentation
vi_VN: Xem tài liệu

en: Cancel
vi_VN: Hủy bỏ

note: translators: 1: order date
en: Order date: %s
vi_VN: Ngày đặt hàng: %s

note: translators: 1: order number
en: Order number: %s
vi_VN: Số đơn hàng: %s

en: Price
vi_VN: Giá

en: Quantity
vi_VN: Số lượng

en: Year
vi_VN: Năm

en: Start
vi_VN: Bắt đầu

en: F j, Y
vi_VN: j F, Y

en: Complete
vi_VN: Hoàn tất

en: Cancelled
vi_VN: Đã hủy

en: Paid
vi_VN: Đã thanh toán

en: Confirmed
vi_VN: Đã xác nhận

en: Unpaid
vi_VN: Chưa trả

en: Time Zone
vi_VN: Múi giờ

en: Request Confirmation
vi_VN: Yêu cầu Xác nhận

en: Multipart
vi_VN: Định dạng email hỗn hợp

en: Plain text
vi_VN: Văn bản thuần túy

en: Choose which format of email to send.
vi_VN: Chọn định dạng email gửi đi

en: Email type
vi_VN: Kiểu email

en: Recipient(s)
vi_VN: Người nhận (một hoặc nhiều)

en: Enable this email notification
vi_VN: Bật thông báo qua email

en: Enable/Disable
vi_VN: Bật/Tắt

en: Free
vi_VN: Miễn phí

en: Invalid product.
vi_VN: Sản phẩm không hợp lệ.

en: Product
vi_VN: Sản phẩm

en: Invalid data store.
vi_VN: Dữ liệu cửa hàng không hợp lệ.

en: Timezone
vi_VN: Múi giờ

note: translators: 1: count, 2: count
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
vi_VN[0]: Đã hủy <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Cancelled
vi_VN: Hủy

note: translators: 1: count, 2: count
en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
vi_VN[0]: Tất cả <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: count, 2: count
en: Complete <span class="count">(%s)</span> | Complete <span class="count">(%s)</span>
vi_VN[0]: Hoàn thành <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Complete
vi_VN: Hoàn thành

en: Disconnect
vi_VN: Đã ngắt kết nối

en: Enable logging
vi_VN: Cho phép đăng ký

en: Debug Log
vi_VN: Thông tin Debug

en: Google Calendar
vi_VN: Lịch Google

en: Settings saved.
vi_VN: các cài đặt đã được lưu lại

en: Bookings
vi_VN: Đặt chỗ

en: Ends
vi_VN: Kết thúc

en: This date is available
vi_VN: Ngày này còn trống

en: Previous
vi_VN: Trước

en: Close
vi_VN: Đóng

en: Date
vi_VN: Ngày

en: Unique identifier for the resource.
vi_VN: Từ định danh duy nhất cho tài nguyên.

en: Attachment
vi_VN: Tệp đính kèm

en: Message
vi_VN: Tin nhắn

en: Email subject
vi_VN: Tiêu đề email

en: Subject
vi_VN: Chủ đề

en: Next
vi_VN: Tiếp theo

en: Save Changes
vi_VN: Lưu thay đổi

en: Title
vi_VN: Tiêu đề

en: Settings saved
vi_VN: Các thay đổi đã được lưu

en: Day
vi_VN: Ngày

en: Month
vi_VN: tháng

en: Schedule
vi_VN: Lên kế hoạch

en: Today
vi_VN: Hôm nay

en: Label
vi_VN: Nhãn

en: Type
vi_VN: Loại

en: Remove
vi_VN: Xóa

en: Expand all
vi_VN: Mở rộng tất cả

en: Description
vi_VN: Miêu tả

en: Click to toggle
vi_VN: Nhấn để chuyển chế độ

en: Unlink
vi_VN: Bỏ liên kết

en: into the future
vi_VN: trong tương lai

en: Hour(s)
vi_VN: Giờ()

en: Day(s)
vi_VN: Ngày()

en: Week(s)
vi_VN: Tuần()

en: Month(s)
vi_VN: Tháng()

en: Yes
vi_VN: Có

en: No
vi_VN: Không

en: to
vi_VN: tới

en: Date range
vi_VN: Phạm vi ngày

note: translators: 1: week number
en: Week %s
vi_VN: Tuần %s

en: Sunday
vi_VN: Chủ Nhật

en: Saturday
vi_VN: Thứ Bảy

en: Friday
vi_VN: Thứ Sáu

en: Thursday
vi_VN: Thứ Năm

en: Wednesday
vi_VN: Thứ Tư

en: Tuesday
vi_VN: Thứ Ba

en: Monday
vi_VN: Thứ Hai

en: December
vi_VN: Tháng 12

en: November
vi_VN: Tháng 11

en: October
vi_VN: Tháng 10

en: September
vi_VN: Tháng 09

en: August
vi_VN: Tháng 08

en: July
vi_VN: Tháng 07

en: June
vi_VN: Tháng 06

en: May
vi_VN: Tháng 05

en: April
vi_VN: Tháng 04

en: March
vi_VN: Tháng 03

en: February
vi_VN: Tháng Hai

en: January
vi_VN: Tháng 01

en: Move to trash
vi_VN: Di chuyển đến thùng rác

en: Qty
vi_VN: SL

en: Pricing
vi_VN: Giá

en: Duration
vi_VN: Khoảng thời gian

en: Cost
vi_VN: Chi phí

en: Settings
vi_VN: Cài đặt

en: Calendar
vi_VN: Lịch

en: End date:
vi_VN: Ngày kết thúc:

en: Start date:
vi_VN: Ngày bắt đầu

en: Guest
vi_VN: Khách

en: Customer:
vi_VN: Khách hàng:

en: Date created:
vi_VN: Ngày tạo:

en: General details
vi_VN: Chi tiết chung

en: Phone:
vi_VN: Điện thoại:

en: No billing address set.
vi_VN: Chưa thiết lập địa chỉ thanh toán.

en: Address:
vi_VN: Địa chỉ:

en: Name:
vi_VN: Tên:

en: Customer details
vi_VN: Chi tiết khách hàng

en: Error - please try again
vi_VN: Lỗi - vui lòng thử lại

en: Confirm
vi_VN: Xác nhận

en: View
vi_VN: Xem

en: End Date
vi_VN: Ngày kết thúc

en: Start Date
vi_VN: Ngày bắt đầu

en: Order
vi_VN: Thứ tự

en: Status
vi_VN: Trạng thái

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
vi_VN: Bạn không có đủ quyền để xem trang này.

en: Customer
vi_VN: Khách hàng

en: View details
vi_VN: Xem chi tiết

en: days
vi_VN: ngày

en: hours
vi_VN: giờ

en: minutes
vi_VN: phút

en: Custom field deleted.
vi_VN: Đã xóa trường tùy biến

en: Custom field updated.
vi_VN: Đã cập nhật trường tùy biến

en: Availability
vi_VN: Khả dụng

en: Resources
vi_VN: Tài nguyên

en: Clear
vi_VN: Xóa

en: Priority
vi_VN: Ưu tiên

en: Bookable
vi_VN: Cho phép đặt chỗ

en: Range type
vi_VN: Khoảng cách loại

en: The quantity of this resource available at any given time.
vi_VN: Số lượng của tài nguyên ngày hợp lệ trong mọi thời gian

en: Available Quantity
vi_VN: Số lượng còn lại

en: Resource details
vi_VN: Chi tiết tài nguyên

en: Actions
vi_VN: Các thao tác

en: Parent products
vi_VN: Sản phẩm cha

en: Name
vi_VN: Tên
